E-sport se stává světovým fenoménem. Hrám se daří nejen z hlediska atraktivity, ale také sázek. Bookmakeři ze společnosti LOOT.BET odtajnili podrobné statistiky za uplynulý rok 2020 a mnohé výsledky překvapí. Z pohledu sázek e-sport opět vzrostl!
I přes to, že loňský nelehký rok 2020 poznamenala pandemie nemoci covid-19, hrám se dařilo. Mnohé eventy se přesouvaly nebo rušily, e-sport ale jel dál na plné obrátky. A to se samozřejmě odrazilo také na sázkách.
Bookmakeři zaznamenali 67% nárůst objemu sázek a směrem nahoru postupovali také aktivní uživatelé – až o 58 %. E-sport zkrátka začal táhnout a my si společně celou situaci rozebereme. Na co se sázelo nejvíc? V jaké zemi? A kdo lidem vydělal nejvíc peněz? Na to všechno za moment najdeme odpověď.
Začněme sázkařským zlatým dolem. Během roku 2020 se stal nejoblíbenějším titulem z hlediska sázení Counter Strike: Global Offensive s 53 procenty, druhé místo ovládla s 35ti Dota 2 a bronz bere s pouhými 5 % League of Legends.
Nárůst pocítila i FIFA. Ne zrovna sázkařský oblíbená hra se vyškrábala na čtvrté místo, hned za ní se pak umístil stále populárnější Valorant. Z pohledu průměrné výše sázenky už je na tom ale League of Legends výrazně lépe. Tuhle statistiku vede se zhruba v přepočtu 935 korunami před King of Glory a Call of Duty.
Týmům kraloval Natus Vincere z CS:GO, Team Nigma z Doty 2 a T1 – zástupce League of Legends. O nejvyšší obnosy peněz se pak sázkaři báli při pohledu na DAMWON Gaming z League of Legends. Svým vítězstvím na WORLDS ale jistě své příznivce i sázející potěšili. Sázkaři zhodnotili každou korunu, i když věřili týmům jako Gambit z CS:GO, 496 Gaming z Doty 2 nebo LDLC OL z League of Legends.
Pojďme se ještě v rychlosti podívat na situaci v jednotlivých zemích. Štěstěna stála nejvíce na straně Ukrajinců, Švédů a Maďarů. Ve statistice sázení na CS:GO dokonce poslední jmenovaná země všechny ostatní na světě předčila.
Na druhé straně se vůbec nedařilo sázkařům ve Španělsku, Kanadě a Jižní Koreji. Kdo naopak sázky moc neřešil, byli Poláci, Rusové a Ukrajinci. Nejvíce peněz pak riskovali Indové, respektive Filipínci.
Není žádný pochyb o tom, že sázkařským společnostem se při otázce na e-sport začíná tvořit úsměv na tváři. Hry se pomalu stávají nedílnou součástí společnosti a někteří dokonce tvrdí, že se za chvíli mohou řadit po bok regulérních sportů. Z pohledu sázek si asi musíme ještě počkat, i tak ale tohle odvětví roste.