Jinde hra, která trhá rekordy v počtu hráčů i oblíbenosti, v Číně něco jako sprosté slovo. Tamní vláda nemá počítačové hry v lásce a Fortnite od tvůrců z Epic Games není žádnou výjimkou. Vedení firmy se tak rozhodlo, že servery v Číně a celý svět Fortnite zruší. S vládními nařízeními se nechce dál zaobírat.
Čína a hry? Tohle téma by klidně vydalo na rozsáhlou knihu. Vláda Čínské lidové republiky nemá pro fandy počítačových her pochopení a často jim dělá velké problémy. Hrát nemohou děti, zákazy ale platí i pro profesionály. Do křížku s vedením země se ale dostávají i tvůrci.
A to je teď také případ Epic Games. Stvořitelé oblíbené pecky s názvem Fortnite se museli vypořádat s nejrůznějšími zákazy a cenzurou v nejlidnatějším státu světa už na začátku. I proto se hra, kterou svět zná jako Fortnite, musí v Číně jmenovat Fortress Night.
Čínská verze má mnohá specifika. Ať je to rychlejší hraní, které v Číně musí fungovat kvůli omezení, nebo díky tomu snadnější vítězství. Povolená doba na sezení u počítače pro děti je podle vlády „jen“ 3 hodiny za týden. Což je na početnou skupinu nadšenců do Fortnite málo.
Když navíc hrají 90 minut denně, objeví se jim na obrazovce okno, které nabádá k jiným činnostem v čele s učením.
Stačilo!
Ve vedení Epic Games si tak řekli, že už toho bylo dost. Zájemci si od 1. listopadu nemohou ve Fornite na území Číny založit účet, od 15. listopadu pak hra skončí úplně. Velikým hybatelem při rozhodování EG byl i fakt, že se v asijské zemi nesmí za hry utrácet reálné peníze.
„Končíme, zavíráme krám,“ zní z Epic Games. Jinde na světě Fortnite trhá rekordy v poštu hráčů či oblíbenosti, v Číně ale zelenou nemá. Podobně je na tom řada jiných her. Například oblíbené PUBG také nemá u vlády zalíbení, ani Counter-Strike není zrovna v pohodě.
Je to pár týdnů, co světem proletěla zpráva o tom, že 16letý hráč „Starry“ zaujal na BLAST Premier Fall Showdown. Proti G2 Esports se mu povedl tzv. 1v5 Clutch a byl za hrdinu. Od hraní si ale bude muset dát podle čínských pravidel pauzu, než mu bude 18.