Pokud se přátelíte s cheaterem v Overwatchi a hrajete s ním, i když jsou jeho hacky vypnuté, dejte si pozor: můžete se dostat do hledáčku Blizzardu.
Blizzard rozšiřuje své úsilí proti cheatování v Overwatchi a zaměřuje se také na hráče, kteří se “nápadně sdružují s cheatery ve snaze mít z podvádění prospěch,” vysvětlila společnost 8. září ve svém příspěvku na blogu Defense Matrix. Systém je již v provozu na vybraných serverech a brzy se rozšíří do nových regionů.
Text je jasný, když říká, že Blizzard chce trestat pouze hráče, kteří se vědomě přidají k hackerům. Respektive ti, kteří se snáží získat lehkou cestu na žebříčku hodností. Je velmi nepravděpodobné, že by byl někdo potrestán za to, že se náhodně spojí s cheaterem a hraje hru jako obvykle.
Podle příspěvku na blogu zabanovala společnost Blizzard od vydání Overwatch 2 více než 250 000 cheaterů. Společnost neupřesnila, které typy cheatování jsou nejčastější, ale obvykle si stěžuje na hráče, kteří používají aimboty a asistenty míření, jako je možnost vidět ostatní hráče skrze zdi.
Některých hacků si běžný hráč nemusí všimnout, ale Blizzard vás vyzývá, abyste hráče, u kterých máte podezření na podvádění, průběžně hlásili, aby mohli být důkladně prošetřeni. U lidí, kteří se spojují s podvodníky, byste měli nahlásit samotné podvodníky, pokud je můžete odhalit.
Hráči hry Overwatch 2 také vědí, jak toxický a špatný může být průměrný hlasový chat. Chat můžete vypnout, jistě, ale je to týmová hra. Pokud jste k tomu nuceni, efektivně se nerfujete. Společnost Blizzard tvrdí, že rozšiřuje své systémy detekce hlasového chatu o další jazyky a typy urážlivého chatu, aby mohla účinně trestat ty, kteří používají komunikaci ve hře Overwatch 2 k obtěžování ostatních.
Nakonec je hezké, že Blizzard říká, že mu na podvádění a obtěžování v Overwatch 2 záleží, ale jen hráči budou moci říct, jak dobře si společnost vede, když se jejich herní zážitek zlepší – nebo ne – v šesté sezóně.