V prostředí počítačových her asi neexistuje horší pocit, než když vás někdo přelstí pomocí „cheatu“. Situace ohledně Call of Duty: Warzone dospěla do fáze, kdy cheateři dokonce mohli své „umění“ streamovat, Activisionu ale konečně došla trpělivost. Nepovoleným aktivitám chce začít zamezovat a hned první den vyprovodila ze hry 60 tisíc hráčů.
Téma cheaty a počítačové hry? To není žádná neznámá. Ba naopak. Mekkou pro nepřátele herních komunit se stalo například GTA a Valorant, ale i Counter Strike: Global Offensive nebo již zmiňované CoD: Warzone. To funguje od března loňského roku, místo pohodové hry ale někteří zvažují úplný odchod ze tohoto herního světa.
„Hráči mohou v klidu streamovat, jak cheatují. Activision s tím nic nedělá,“
smutní slavný youtuber Vikkstar123.
Britovi se situace stejně jako mnohým dalším přestává líbit. Zážitek ze hry podle něj oblíbenou střílečku naprosto kazí.
Stav je to opravdu šílený. Málokdy se stane, že byste ve hře nenarazili na nějakého švindlíře. Tvůrci až doteď mlčeli a snažili se nad situací zavřít oči. Jenž marně. Síla cheaterů neslábla, ale naopak sílila. Bylo jasné, že sami od sebe nikdy neodejdou, proto jim muselo vedení Activisionu pomoct.
Oficiální stanovisko vývojářů zní jasně: v Call of Duty: Warzone nastane čistka. A tu už Activision začal provádět. Po vydaní tzv. Anti-Cheat Update několika desítkám tisíců hráčů nepovolené aktivity zakázal.
„Pro podvodníky napříč Call of Duty a Call of Duty: Warzone máme nulovou toleranci. Naším cílem je bojovat proti těmto hráčům i poskytovatelům cheatů. Dnes jsme zabanovali 60 000 za používání cheating softwaru ve Warzone,“ hlásí hrdě Activision.
Slova působí jako slibný začátek, všichni ale ví, že je třeba v podobných machinacích pokračovat. Stále totiž jde jen o vrchol ledovce. Tvůrci střílečky už ale stihli rozdat i celkově zhruba 300 tisíc permbanů a přestat rozhodně nehodlají.
„Pro cheating tu není místo. Nasloucháme a v boji proti cheaterům se nezastavíme,“ dodávají tvůrci Call of Duty: Warzone.